XXVIII Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej. VII Bieg Burzyński

W upalne sobotnie popołudnie, punktualnie o godz. 17.00, spod Dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu wystartowali biegacze na liczącą 10 km trasę z metą w Dobieszynie. W tych trudnych ze względu na temperaturę warunkach, dobrze poradzili sobie reprezentanci Korczyny. W kategorii wiekowej K-20 zwyciężyła Patrycja Gerlach, w M-30 trzecie miejsce dla Michała Zycha, w M-40 na drugim stopniu podium zawody ukończył Grzegorz Słowik (aktywnakorczyna/OSP Iskrzynia), a na siódmym Tomasz Ziobro KGB Korczyna.  W M-60 na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Klamut KGB Korczyna.

W niedziele 23. sierpnia zawodnicy KGB Korczyna udali się do podtarnowskiego Burzyna, aby zmierzyć się z trudną dziesięciokilometrową trasą. O ile w sobotę doskwierał upał, niedzielna rywalizacja przebiegała w strugach deszczu. Korczyńską drużynę reprezentowali Darek Szuba i Tomek Ziobro.