XXV KROŚNIEŃSKI BIEG I MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Już po raz 25. na sportowo świętowano w Krośnie Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz.11 na krośnieńskie ulice wyruszyli biegacze, a kwadrans później dołączyli do nich uczestnicy niepodległościowego marszu. 320. startujących osób miało jeden cel. Jak najszybciej pokonać 7 km dzielących ich od mety przy hali sportowej. Najszybciej ta sztuka udała się Katarzynie Albrycht i Wojciechowi Pelczarowi. Jak zawsze, wiele wartościowych wyników uzyskały korczyńskie zawodniczki. Na najwyższym stopniu podium w kategoriach wiekowych stanęły Patrycja Gerlach i Żaneta Moskal. Z pucharami do domu wróciły również Ela Prajzner, Ewa Szafrańska i Jolanta Półchłopek.

Jak wielkie emocje i duży zastrzyk adrenaliny towarzyszą zawodnikom świadczy przykład Patrycji Gerlach. Patrycja wskutek nieszczęśliwego zdarzenia została dość mocno poturbowana na starcie. Mimo tego kontynuowała zawody wygrywając swoją kategorie wiekową. Na mecie okazało się, że całą trasę pokonała z podwójnym złamaniem ręki.

Wszystkim uczestnikom składamy ogromne gratulacje, a Patrycji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na biegowe trasy.