XXIII Krośnieński Bieg Konstytucji

O godz. 10.30 z ul. Kapucyńskiej wyruszyli wyruszyli zawodnicy aby na sportowo uczcić 232. rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja zwanej Konstytucją Majową. Trasę biegu i marszu nordic walking pokonało 228 uczestników. Mimo niezbyt sprzyjającej aury na trasie pojawiło się dużo kibiców, w tym spora grupa sympatyków, szczególnie mocno dopingująca korczyńskich zawodników, którzy na mecie dali wiele powodów do radości. Na miejscu 4. w klasyfikacji generalnej kobiet uplasowała się Patrycja Zych. Piątą lokatę open wywalczył Grzegorz Słowik. W kategoriach wiekowych na podium stanęli: Marta Florek, Justyna Kuliga, Hubert Wierdak. Gratulacje dla wszystkich korczyńskich reprezentantów, którzy dzielnie walczyli na krośnieńskich ulicach pokonując dystans i swoje słabości, celebrując jednocześnie nasze narodowe święto.