Weekend Naftowy – Gorlice

Ziemia Gorlicka już po raz XVII. gościła zawodników Biegu Naftowego. Zawody rozgrywane były w ramach Weekendu Naftowego, gdzie obok fanów biegania rywalizowali również kolarze i rolkarze.  Biegacze rywalizowali na trzech trasach: 5 km, 10 km oraz półmaratonu. Mocna korczyńska obsada stanęła na starcie „piątki”, co przełożyło się na wyniki na mecie. Trzecie miejsce w kat. open kobiet zajęła Barbara Wajda, w kat. K-40 zwyciężyła Elżbieta Prajzner. Wśród mężczyzn do samego końca o podium walczył Marcin Mikołajczyk. Ostatecznie do „pudła” zabrakło 3 sekund. Zajmując czwarte miejsce Marcin zwyciężył w kat. M-40. Kategoria M-50 padła łupem Dariusza Szuby. Drugie miejsce w M-50 wywalczył Andrzej Rzeźnik.