VII KORCZYŃSKI BIEG I NORDIC WALKING „DO PRZĄDEK”

VII KORCZYŃSKI BIEG I NORDIC WALKING „DO PRZĄDEK”

W ostatni weekend września Czarnorzekami zawładnęli zawodnicy startujący w Korczyńskim Biegu i Nordic Walking „Do Prządek”.  W VII edycji rywalizacja przebiegała na trzech dystansach: 11 – to kilometrowym  biegu, 9 – cio kilometrowym marszu oraz najmłodszym naszym dziecku „Czarnorzeckiej czwórce”. Po kilkutygodniowej suszy, tydzień poprzedzający bieg był mocno deszczowy, przez co nasze wymagające trasy stały się jeszcze trudniejsze. Dodało to uroku rywalizacji, a zmagania bardziej utkwiły w Waszej pamięci. Zachowajcie te wspomnienia, bo mamy nadzieję, że już za rok spotkamy się w innym miejscu Czarnorzek, na nowych trasach, które jeszcze mocniej pokażą piękno Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.     

W tegorocznej imprezie, której partnerem głównym był ALIOR BANK najlepsi okazali się: Katarzyna Albrycht i Dominik Kijowski w biegu, Małgorzata Oleksyk i Jacek Konik w marszu oraz Maja Niemczycka i Szymon Marcisz w „Czarnorzeckiej czwórce”. 

 

Najlepszych zawodników nagrodzili: Jarosław Rybak – dyrektor Działu Komunikacji ALIOR BANK, wójt Gminy Korczyna – Jan Zych, dyrektor GOK w Korczynie Wojciech Tomkiewicz, prezes SS „Prządki Ski” Marek Marcisz. Puchar dla najbardziej doświadczonej zawodniczki wręczył Adam Paradysz – przewodniczący Rady Gminy Korczyna

 

foto: G. Półchłopek, G. Słowik

Dziękujemy strażakom z OSP Korczyna, OSP Kombornia, OSP Węglówka za zabezpieczenie trasy. Korczyńskiej Policji, za zapewnienie bezpieczeństwa przy starcie. Paniom  z KGW Czarnorzeki, które nie pozwoliły na to, aby ktokolwiek był głodny. Podziękowania dla młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Korczynie za pomoc na trasie. 

Serdeczne  podziękowania dla: Andrzeja Galaka, Macieja Trzemżalskiego, Grzegorza Słowika, Grzegorza Półchłopka, Marka Marcisza, Karola Machowskiego za pomoc w przygotowaniu trasy. 

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli organizację naszej imprezy. 

 

foto: K. Kuliga