TAURON FESTIWAL BIEGOWY 2018

W dniach 7-9 września Krynica Zdrój i okoliczne miejscowości gościły uczestników 9. Tauron Festiwalu Biegowego. Festiwal to ponad 30 różnych biegów rozgrywanych na 300 km tras. Na linii startu poszczególnych konkurencji stanęło około 10 000 osób. Wśród tej ogromnej liczby biegaczy znalazło się sporo zawodników z Korczyny. Najtrudniejszego wyzwania podjął się Maciej Trzemżalski, który w sobotę 0 3 nad ranem stanął do walki w Ultramaratonie Wyszehradzkim im. Lecha Kaczyńskiego – Biegu 7 Dolin na 100km. Wśród 600 startujących, Maciej zajął wysokie 145 miejsce. O wysiłku jaki trzeba włożyć w pokonanie tej trasy może świadczyć fakt, że aż 152 zawodników nie było w stanie dotrzeć do mety. Maćka w czasie biegiu wspierali synowie Piotr i Paweł, którzy rownież walczyli w festiwalowych konkurencjach. Piotr zajął 46 miejsce w biegu na 3km, a Paweł startował w bodaj najciekawszej konkurencji jaką jest Bieg Przebierańców.

W Życiowej Dziesiątce – biegu im. Tadeusza Mazowieckiego 27 miejsce wywalczył Hubert Wierdak zdobywając jednocześnie brązowy medal Mistrzostw Polski Masters. Na tym samym dystansie na 184 miejscu bieg ukończył Michał Zych.