Perły Małopolski

Perły Małopolski

20.10.2019 odbył się kolejny, IV i ostatni już bieg, rozgrywany z cyklu zawodów biegowych po pięknych trasach Parków Narodowych Małopolski. Dziś Gorczański Park Narodowy i Rabka Zdrój – miejscowość uzdrowiskowa położona w malowniczej Kotlinie Rabczańskiej u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego.
Dziś w perłowych zawodach udział wzięło ponad 600 biegaczy i ok. 100 zawodników NW. Iście letnia aura, bezwietrzny dzionek, piękne, ciepłe słoneczko  i supcio widoki. Dziś też trasa najeżona podbiegami i zbiegami z licznymi, mokrymi kamieniami i błotkiem. Trasa z dystansem 20,1 km, suma podbiegów 775 m pokonana fajniusio, chociaż w nogach czuć jeszcze sobotnie kilometry.
    VII Sezon Perły Małopolski uważam za budujący. Zawody w Skale, Wapiennym,  Szczawnicy i Rabce Zdrój wpisują się w naszą biegową historię i dają mnóstwo energii i pozytywnych wrażeń. Bardzo mocno zachęcam i serdecznie polecam te piękne, perełkowe biegi. Zawody w czterech różnych lokalizacjach, zawody o dystansie dla każdego- krótki, średni, długi, biegi dla dzieci oraz Ultra Perłę -50 km. Zawody z widokową trasą-każda inna i każda wyjątkowa, z pogodą 100/100 !!
    W klasyfikacji generalnej ( po czterech biegach) ja zajmuję msc. VIII wśród kobiet, Wojtuś msc. XXVIII wśród mężczyzn.

B. Kandefer

foto: B. Kandefer