Kamila Wójcikiewicz – trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie

Kamila Wójcikiewicz – trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie

Zbliża się koniec roku, zawody biegowe schodzą na plan dalszy, a jesienna aura nie pozwala na pełne otwarcie sezonu zimowego. Nastał najlepszy czas na podsumowania i spojrzenie na tematy,  które trochę z braku czasu, a trochę z braku wiedzy umykały mojej uwadze. Mam tutaj na myśli kolarstwo, a szczególnie osobę Kamili Wójcikiewicz. Inspiracją do zainteresowania się tym tematem była moja rozmowa z tatą Kamili, z którym wspólnie oglądaliśmy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków goszczący w naszej miejscowości.

Rok 2019 był dla Kamili niezwykle udany. Jej łupem padły trzy koszulki Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym. Sezon startowy zaczęła już kwietniu. W czerwcu zdobyła pierwszą w tym roku koszulkę Mistrzyni Polski Cyklosport- w Starachowicach w wyścigu ze startu wspólnego. W sierpniu przygotowania ukierunkowane były na Jazdę Indywidulaną na Czas do dwóch ważnych startów w sezonie. Pierwszy to Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Jeździe Indywidualnej na Czas. 10 sierpnia w Kosowie Lackim Kamila obroniła tytuł Mistrzyni Polski z 2018 roku. 29 sierpnia w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Świata  (UCI GRAND FONDO World Chamionship). Wśród zawodniczek z całego świata Kamila zajęła 7 miejsce.  We wrześniu w Goleszowie odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, skąd wróciła ze złotym medalem. Cały sezon trwał do 20 października. Po drodze był jeszcze m.in 4 etapowy wyścig MTB -Bike Adventure w Szklarskiej Porębie oraz kilkanaście zwycięstw w wyścigach na terenie całego kraju. 

Kolarstwo to szalenie trudny, wymagający sport.  Jazda na tak wysokim poziomie wymaga wielogodzinnych treningów oraz co bywa czasem jeszcze trudniejsze dobrego przygotowania logistycznego. Jak pogodzić pracę z profesjonalnym treningiem, który sukces jest najcenniejszy, jakie były początki na rowerze? – o tym wszystkim opowie nasza bohaterka w rozmowie , która niebawem ukaże się na aktywnakorczyna. pl.

H.W

foto: arch. K. Wójcikiewicz