Jaga – Kora 2022

Ultramaraton Jaga – Kora to zawody biegowe rozgrywane w Rymanowie Zdroju. Trasy od 19 do 105 km oparte są o historyczny szlak kurierski z czasów II wojny światowej, prowadzący przez teren Beskidu Niskiego. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie sporą grupę zawodników związanych z Korczyną. Na trasie „Surowica Trail” liczącej 19 km 10. i 11. miejsce w klasyfikacji kobiet wywalczyły Marta Ochwat oraz Żaneta Moskal (KGB Korczyna). W Maratonie Jaga – Kora „Kurier” 13. i 14. pozycja przypadła Hubertowi Wierdakowi i Marcinowi Mikołajczykowi (aktywnakorczyna.pl). Na 17. pozycji wśród kobiet i 59. wśród mężczyzn finiszowali  Barbara Wajda i Dariusz Szuba (KGB Korczyna). Na trasie „Horbki” liczącej 70 km znakomite 6. miejsce wywalczyła Beata Kandefer.