IV Korczyński Bieg i Nordic Walking „DO PRZĄDEK”

IV Korczyński Bieg i Nordic Walking „DO PRZĄDEK”

 Ponad 120. osób stanęło na starcie IV Korczyńskiego Biegu i Nordic Walking „Do Prządek”. Ostatnie dni lata zafundowały nam znakomitą aurę, co przełożyło się na rekordową frekwencje w naszej imprezie. Punktualnie o godz 15. zawodnicy wyruszyli ulicą Dolińską, a następnie Ścieżką Przyrodniczą im. prof. Stanisława Grochmala do mety zlokalizowanej na placu przed Domem Ludowym w Czarnorzekach. Świetne warunki na trasie przełożyły się na bardzo dobre wyniki: zwycięzcy Wojciechowi Pelczarowi zabrakło jedynie 6 sekund do rekordu trasy, a dwóch pierwszych zawodników na mecie dzieliły tylko 2 sekundy. Wśród pań najszybsza okazała się Beata Mazan, która cały czas (co bardzo cieszy) czuła na plecach oddech mieszkanek Korczyny Patrycji Gerlach i Beaty Kandefer. Obie panie zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce w klasyfikacji open. W Nordic Walking tryumfowała nasza zawodniczka Klaudia Drzyzga i Witold Zych.  Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z rąk Jana Zycha Wójta Gminy Korczyna oraz talerz pysznego gulaszu serwowanego przez panie z KGW Czarnorzeki. Podziękowania za zabezpieczenie trasy  dla bardzo dobrze zorganizowanych strażaków z OSP Węglówka. Po krótkiej chwili odpoczynku przyszedł czas na dekoracje najlepszych zawodników. Nagrody ufundowane przez GOK w Korczynie oraz liczne grono sponsorów (ogromne podziękowania) wręczyli Jan Zych Wójt Gminy Korczyna i Marek Marcisz prezes SS „Prządki Ski”. 

Ogromną satysfakcję sprawia fakt, iż z roku na rok coraz większa liczba mieszkańców gminy startuje w naszej imprezie osiągając wartościowe rezultaty. W biegu w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Oliwia Adamiec, Celina Gonet, Michał Zych. Na podium stanęli Wiktor Wierdak, Piotr Trzemżalski, Krystian Paradysz i Artur Chmielowski. W Nordic Walking „pudło”zaliczyli Joanna Moskal, Marta Ochwat i Bartłomiej Krzanowski. Wszystkim zawodnikom, a szczególnie naszym mieszkańcom ogromne gratulacje i uznanie za walkę. 

H.W.

Zapraszam do odwiedzania strony aktywnakorczyna.  W najbliższym czasie zamieścimy pełną galerię z IV Korczyńskiego Biegu i Nordic Walking „Do Prządek”.

Wyniki bieg 

Wyniki Nordic Walking