III NieTUZINkowy Bieg – Hłudno

III NieTUZINkowy Bieg – Hłudno

Biegowa jesień obfituje zawsze w pięknie zlokalizowane imprezy. Jedną z takich jest NieTUZINkowy Bieg w Hłudnie. Na takich imprezach nie może zabraknąć korczyńskich akcentów. Swoje stopy na pogórzu odcisnął nasz znakomity zawodnik Grzesiu Słowik z Iskrzyni. Dzięki jego relacji możemy wczuć się w klimat tego często niedocenianego, a przecież tak blisko położonego miejsca. 
 
„Dzisiejsze biegowe kroki skierowałem do Hłudna. Cóż rzec – Pogórze Dynowskie piękne. Kto był – rozumie, kto nie był – gorąco zachęcam do wizyty biegowej, treckingowej, nordic walkingowej, rowerowej etc. Mottem tegorocznego biegu było ” Z malarstwem w tle”. Prace wykonane w przeddzień biegu przez artystów i młodzież na malarskim plenerze, stały się niepowtarzalnymi statuetkami dla najlepszych zawodników. 
Organizatorzy III NieTUZINkowego Biegu – dla urozmaicenia – odwrócili trasę, którą to zawodnicy pokonywali w 2 poprzednich edycjach. 12 kilometrowa przełajowa trasa z podbiegami i zbiegami była wymagająca lecz malownicza, jak już wcześniej wspomniane dzieła. Reprezentując portal aktywnakorczyna.pl oraz OSP Iskrzynia zająłem 2 miejsce open.”