Bieszczadzki Weekend Biegowy Rysia

W dniach 20-21 października w Polańczyku rozegrane zostały biegi z cyklu Bieszczadzkiego Weekendu Biegowego Rysia. Na starcie stanęła nasza reprezentantka Beata Kandefer.  Poniżej przedstawiamy jej relację z imprezy.

„W ten weekend, razem z chłopakami z KB ,,Athletic” Zręcin podjęliśmy wyzwanie – udział w I Edycji Bieszczadzkiego Weekendu Biegowego Rysia. To były aż trzy imprezy sportowe w dwa dni. Na początek, w sobotę, Bieszczadzki Klasyk Rysia na dystansie 12 km oraz Nocny Sprint Rysia na dystansie 5 km. Cała triadę biegową kończył w niedzielny poranek Bieszczadzki Półmaraton Rysia na dystansie 22 km. Trasy bieszczadzkie piękne jak zawsze, aczkolwiek półmaraton, po nocnym deszczu, przerósł wyobrażenia większości zawodników-było mega wodniście, mega błotniście, mega ślisko,  mega extremalna leśna trasa. Jednak wyzwanie sportowe pokonane i bieszczadzki ryś również !-hi, hi. Nasza drużyna, w ogólnej klasyfikacji drużyn mieszanych zdobyła I miejsce- radość przeogromna! Indywidualnie ja -w biegu na 12 km zdobyłam w kat. open K m. II, w biegu na 5 km w kat. open K m. III a na 22 km w open K m. VIII. Całą triadę zakończyłam zdobywając  I miejsce w kategorii wiekowej. Cieszę się bardzo, bardzo, bo to było, jak dotąd, moje największe wyzwanie biegowe, a medal, a właściwie składanka trzech medali jest przecudna.”