Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej

W sobotę 13. lipca, po małych problemach z dotarciem na start (zbyt duży autobus – zbyt wąskie drogi) o godz. 17.00 wyruszyli biegacze spod dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu do mety zlokalizowanej na stadionie Victorii Dobieszyn. Do pokonania było nieco ponad 10km. Z trasą najszybciej poradzili sobie Ukrainiec Yuri Vykhopen oraz Katarzyna Szepieniec. Z dobrej strony zaprezentowała się korczyńska drużyna. Piąte miejsce open wywalczył Hubert Wierdak zwyciężając jednocześnie w kategorii wiekowej M-4 . W kategorii wiekowej K-2 drugie miejsce wywalczyła Patrycja Gerlach. Na trudnej lekko wznoszącej się trasie bardzo dobre rezultaty uzyskali Michał Zych, Grzegorz Półchłopek i Jan Ostrowski, który zwyciężył w kategorii M-7.