1 Zawody Szlakiem Tytusa Trzecieskiego

12 sierpnia krośnieńska dzielnica Polanka była gospodarzem Biegu i marszu Nordic Walking im. Tytusa Trzecieskiego. Patron biegu to postać godna upamiętnienia. Polski szlachcic, filozof, rolnik, górnik z wykształcenia. Właściciel kopalń rud, ropy naftowej i majątku ziemskiego, dziedzic Miejsca Piastowego, Polanki i Bóbrki.  Współorganizator ruchów niepodległościowych. Inicjator wykorzystania ropy naftowej w przemyśle. Współzałożyciel kopalni ropy naftowej w Bóbrce. Wspólnie z Ignacym Łukasiewiczem zawiązali spółkę z właścicielem Bóbrki Karolem Klobassą – Zrenckim i stworzyli pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej, w miejscu gdzie obecnie mieści się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.

Na starcie zawodów stanęło 167 biegaczy i 27 zawodników Nordic Walking. Siedmiokilometrową trasę najszybciej pokonał Tomasz Pociecha z teamu radekkleczek.pl przed Hubertem Wierdakiem z Korczyny i Szymonem Gużkowskim z MOSiR-u Krosno.

Wśród kobiet tryumfowała Katarzyna Albrycht przed Moniką Zygmunt i Magdaleną Sudoł.

W zmaganiach Nordic Walking jako pierwsi linię mety minęli Radosław Niepokój i Małgorzata Oleksyk.

Świetnie poradzili sobie pozostali nasi reprezentanci. Miejsce 111 i zarazem drugie w kategorii K1 zajęła Oliwia Adamiec. W marszu NW 16 m-ce i drugie w kat. M5 zajął Robert Lis.